Juhised käitumiseks Tallinna Ülikooli üliõpilaselamutes tulenevalt COVID-19 viiruse ohust

Juhised käitumiseks Tallinna Ülikooli üliõpilaselamutes tulenevalt COVID-19 viiruse ohust

ÜLDISED JUHISED

Nakkuse vältimiseks: 

  • Pese tihti ja hoolikalt käsi. Majja sisenemisel ja väljumisel desinfitseeri käed!
  • Väldi pesemata kätega silmade, nina ja suu katsumist.
  • Keelatud on külaliste kutsumine üliõpilaselamusse.
  • Väldi kogunemisi siseruumides ning hoia distantsi inimestest – eelkõige haigussümptomitega inimestest.
  • Haigena püsi oma toas, seda ka kergete sümptomitega.
  • Mistahes haigussümptomite puhul tuleb kahtlustada koroonaviirust ja helistada oma perearstile ning teavitada haigestumisest majajuhatajat telefoni +37253018311või e-kirjaga ella.simonova@dormitorium.ee

JUHIS KÄITUMISEKS KUI:

– haigestunud on toanaaber või boksikaaslane, kellega jagate ühiseid ruume

  • Kui oled täielikult vaktsineeritud või viimase 6 kuu jooksul haigus läbi põdenud, siis on soovitav vähemalt 5 päevaks jääda eneseisolatsiooni. Kui sümptomeid ei ilmne, võib jätkata tavapärast tegevust.
  • Kui oled vaktsineerimata ning ei ole haigust viimase 6 kuu jooksul läbi põdenud, tuleb jääda 7 päevaks eneseisolatsiooni.
  • Haigussümptomite tekkimisel on soovitav teha kiirtest, lähtuda juhisest käitumiseks haigestumise korral ning võtta ühendust oma perearstiga.
  • koostöös majajuhatajaga leppige kokku võimalikud elukorralduslikud muutused eneseisolatsiooni perioodiks (sh ühiskasutuses olevate ruumide kasutamine, tuulutamised, desinfitseerimised jms)
  • vajaliku toidu vm tarviliku hankimiseks kasutage e-poode ning tellige see üliõpilaselamusse
  • järgige terviseohutuse nõudeid:

a. peske regulaarselt käsi, vajadusel desinfitseerige!

b. vältige pesemata kätega näo, silmade, suu ja nina puudutamist!

c. tuulutage ruume regulaarselt (vähemalt kaks korda päevas minimaalselt 15 minutit korraga)!

d. köhimisel/aevastamisel katke nina  ja suu paberrätiga (kasutatud paber visake kohe ära ja seejärel peske käed) või varrukat küünarvarre osas!

e. väljuge oma toast ainult äärmisel vajadusel ning värskes õhus liikumiseks. Kandke oma toast väljudes alati kaitsemaski!

– olete olnud lähikontakte väljaspool elamut ja saanud selle kohta vastava teate

  • kui oled täielikult vaktsineeritud või viimase 6 kuu jooksul haigus läbi põdenud, siis isolatsiooni jääma ei pea. Jälgi 7 päeva oma tervist.
  • kui oled oled vaktsineerimata ning ei ole haigust viimase 6 kuu jooksul läbi põdenud, tuleb jääda 7 päevaks eneseisolatsiooni. Kui sümptomeid sel perioodil ei ilmne, võid tavapärase elu juurde naasta.
  • jälgi oma tervist ning haigussümptomite tekkimisel tee kiirtest, lähtuda juhisest käitumiseks haigestumise korral ning võta ühendust oma perearstiga.

JUHIS KÄITUMISEKS HAIGESTUMISE KORRAL

1. Juhul, kui Teil või Teie toakaaslasel tekib:

–  palavik, köha, peavalu ja/või kurguvalu, siis palun helistage:

a. oma perearstile, et küsida täpsemaid juhiseid edasise ravi osas;

b. väljaspool perearsti vastuvõtuaega või perearsti puudumisel perearsti nõuande telefonile 1220;

–  hingamisraskus või õhupuudus, siis palun helistage häirekeskusesse 112 ning kutsuge kiirabi. NB! Helistamise ajal palun kindlasti teavitage eelnevast kontaktist COVID-19 juhtumiga või eelnenud välisreisist. Ülaltoodud haigustunnuste ilmnemisel mitte minna ise haigla erakorralise meditsiini osakonda ega perearsti vastuvõtule, vaid küsida telefoni teel ravisoovitusi ning juhiseid.

2. Haigestumisest tuleb telefoni +37253018311 või e-kirjaga ella.simonova@dormitorium.ee teada anda majajuhatajale või saata vastav teade dormitorium@tlu.ee.

3. Isikul, kellel on diagnoositud COVID-19 haigus, on keelatud alates sümptomite algusest vähemalt 10 päeva lahkuda oma elukohast või püsivast viibimiskohast.

4. Inimene on nakkusohtlik kuni 10 päeva pärast haigusnähtude avaldumist. Inimene tunnistatakse terveks, kui tal puuduvad:

palavik vähemalt kolm päeva,

– ägedad viirushaiguste nähud on taandunud

Tervenemise ja ühiskonnaellu tagasipöördumise üle otsustab perearst.