Västriku maja tutvustus

MTÜ Dormitorium alustas Västriku tn 8 asuvas ülõpilaselamus majutusteenuste pakkumist Tallinna Ülikooli üliõpilastele alates märtsist 2010. Maja on ehitatud 70ndate alguses ühiselamuks. Kuni 2009 aasta kevadeni kasutas hoonet Eesti Mereakadeemia Merekool.

Toad on ühe- ja kahekohalised ning moodustavad kahe toa kaupa korteriboksi, milles on WC ja kraanikauss. Kahekohalisi tubasid on 2 tüüpi – suurem tuba ja väiksem tuba. Väiksemates kahekohalistes tubades on narid, suuremates kahekohalistes tubades on 2 eraldi voodit. Riietekapp on sisseehitatud. Toas on kirjutuslaud, seinariiul, tool ja väiksem külmik. Kortereid on kahes seisundis – vanemad, renoveerimata korterid mis on värskendusvärvi ja kergema korrastuse saanud viimati 2010. aastal ja uuemad, täielikult uued korterid (ehitatud 2018, 2019 ja 2023. aastal).

1.- ja 2.-korrusel ning osaliselt ka 4.-korrusel on 2018., 2019. ja 2023. aastal ehitatud täiesti uued privaattoad. Ühes korteriboksis asub 2 tuba. – mõlemad toad on ühekohalised. Igas toas on voodi, kirjutuslaud, seinariiul ja riidekapp. Korteriboksis on kahe toa peale väike kööginurk külmikutega ja veekeetjaga (ilma pliidita) ning valamu ja wc. Toidu valmistamine toimub korruste ühisköökides.

3.- ja 4.-korrusel on vanemad, veel renoveerimata toad.

Duširuumid ja köögid on kõikidel korrustel täielikult renoveeritud 2018. aastal ja need asuvad korruse keskel ning on ühiseks kasutuseks ainult ühe korruse elanikele. Pesumasinaruum asub 1.-korrusel ja seal on graafiku alusel kasutatavad 3 pesumasinat ja 3 pesukuivatit. Üliõpilaselamusse, oma korrusele, kööki, duširuumi ja pesumajja sissepääs toimub personaalse magnetkaardiga. Hoone avalikes ruumides on videovalve ja majal hoiab silma peal turvafirma G4S.

2015. aastal on paigaldatud uus automaatne tulekahjuhäire süsteem, kõik toad on varustatud suitsuanduritega ning need on ühendatud otse Päästekeskusega.

Majas levib ühiskastuseks tasuta Wifi. Võrgu nimi Vastriku5 ja parool V8dormit.

Voodipesu ega muid hügieenitarbeid üliõpilaselamu poolt ei pakuta!

Ülikooli saab Tondilt trammiga number 3 (vt täpsemalt ühistranspordi kaardilt)

Eeskirjad ja juhendid:
Västriku 8 sisekorraeeskiri
Juhised elu korraldamiseks Västriku 8 üliõpilaselamus
Üliõpilaselamute ruumide ja inventari kasutusjuhend

Tutvu ühiselamu:
hinnakirjaga
asukohaga
pildigaleriiga

Västriku 8 majajuhataja

Piret Gehrke
Vastuvõtuaeg eelneval kokkuleppel.


Tel: 56 296 776
e-post: piret.gehrke@gmail.com